• #sadziMY

• 29 września uczniowie klasy 4a pod opieką wychowawczyni p. Ady Kotowicz wzięli udział w ogólnopolskiej akcji sadzenia lasów #sadziMy z Prezydentem RP. Dzięki współpracy z Nadleśnictwem Lipka posadziliśmy na terenie szkoły buki i modrzewie, a także uzupełniliśmy nasadzenia grabem przy zakrzewskiej promenadzie. Na wielkie narodowe sadzenie drzew leśnicy przygotowali milion sadzonek. Będzie je można dostać we wszystkich nadleśnictwach w Polsce, także tych zlokalizowanych na terenie naszego powiatu. Po odbiór drzewek można się zgłaszać do 30 września do godz. 15. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z darmowych sadzonek i włączenia się w akcję zadrzewiania naszych posesji.

• Europejski Dzień Języków Obcych

• 26 września po raz pierwszy świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Został zorganizowany  konkurs plastycznym na graficzne przedstawienie  flag europejskich krajów oraz idiomów i powiedzeń z nimi związanych. W poniedziałek nasza szkoła była bardzo kolorowa, ponieważ uczniowie przyszli przebrani za różne postacie z państw  Europy. W trakcie apelu dzięki zagadkom, śpiewowi i tańcom poznawali kultury innych krajów. Najwięcej emocji wzbudziło rozpoznawanie postaci bajkowych po opisie w języku niemieckim. Dzięki tym obchodom języki obce będę nam się kojarzyć nie tylko z wkuwaniem słówek i zasad, ale także z dobrą zabawą, swobodą i brakiem barier między ludźmi. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom oraz paniom: Oldze Bemes, Aurelii Brzezinskiej, Edycie Kuczyńskiej i Agacie Małkiewicz- Zdrenka.

• Obchody 100 lat powstania Związku Polaków w Niemczech

• W sobotę 24 września 2022 r. delegacja naszych uczniów wzięła udział w Międzyregionalnych Obchodach 100 powstania Związku Polaków w Niemczech. Organizacja ta utworzona w dwudziestoleciu międzywojennym miała za zadanie chronić interesy narodowe mniejszości polskiej w Niemczech. Jej zasłużonym działaczem był Patron naszej szkoły ks. dr Bolesław Domański, a miejscem, gdzie w szczególny sposób kultywowano polskość był Dom Polski w Zakrzewie.

( Żródło zdjęć: zasoby własne PSP Zakrzewo,

Urząd Gminy Zakrzewo)

• Szkoły pełne talentów

• Bierzemy udział w akcji sieci Lidl "Szkoła pełna talentów", dzięki zangażowaniu naszych Rodziców zbieramy Talenciaki. Do 21 września uzbieraliśmy już 191 Talenciaków.  To można zamienić w konkretne nagrody, przykłady niektórych pomocy można zobaczyć w galerii poniżej. Bardzo dziękujemy - niecałe trzy tygodnie i już mamy super wynik. Prosimy o dalsze wsparcie - przypominamy, że akcja wydawania kuponów w sklepach  trwa do 13 listopada.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• 15 września, podobnie, jak w poprzednich latach, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Uczniowie i nauczyciele elementami stroju podkreślili rangę tego dnia. Jest to święto symbolizujące naszą wyjątkowość i kreatywność, pomysłowość i pewność siebie. To właśnie od kropki zaczyna się nasza historia i tylko od nas zależy, jak będziemy widzieć świat i w którym miejscu postawimy kropkę.

• Akcja "Szkoła pełna talentów"

• Nasza szkoła przystąpiła do programu sieci Lidl „Szkoła pełna talentów”. Polega on na tym, że za zakupy za każde 50 zł. ( pod warunkiem zakupu owocu lub warzywa) otrzymuje się Talenciak, który można przekazać na dowolną szkołę. Punkty można przypisywać poprzez zeskanowanie kodu QR, ręczne wpisanie kodu na stronie internetowej Lidla lub po prostu można przynieść kupon do szkoły i wrzucić do specjalnego pudełka. Znajduje się ono na stoliku przy sekretariacie. Za zebrane punkty nasza szkoła może otrzymać wiele  nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Z kwoty wliczanej do przypisywania Talenciaków wyłączone są: alkohol, wyroby tytoniowe, produkty lecznicze  i preparaty do początkowego żywienia niemowląt.

Zachęcamy do przekazywania kuponów na naszą szkołę. Dziękujemy.