• Drzwi Otwarte dla przyszłych uczniów

• W czwartek, 30 marca, o godz. 10.00 rozpoczną się naszej szkole "Dni Otwarte". Korzystamy z tego, że oddziały przedszkolne pracują obecnie w budynku naszej szkoły, zmieniliśmy więc nieco formułę tego tradycyjnego wydarzenia. Zapraszamy w czwartek wychowawców i dzieci z grup: "Truskawki", " Tropiciele" i "Pszczółki" na wspólne zjecia integracyjne:) Na szkolnym "basenie" będziemy śpiewać, tańczyć i zgadywać:) Po części artystycznej zwiedzimy cały budynek. W piątek, 31 marca, 6-latki będą miały okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych, które przygotują dla nich wychowawcy klas pierwszych. W dniach 03-07 kwietnia przyszli pierwszoklasiści będą mogli wziąć udział w lekcjach wychowania fizycznego na sali gimnatycznej. Rodzice przyszłych uczniów, niezbedne informacje, dotyczące rozpoczecia nauki w klasie pierwszej, otrzymają w późniejszym terminie.

• Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

• 24 marca reprezentacja naszej szkoły brała udział w gminnych eliminacjach OTWP. Uczniowie rozwiązywali test teoretyczny, a także mieli do wykonania zadania praktyczne z zakresu wiedzy pożarniczej. W obu grupach wiekowych ( kl. I-IV i kl. V-VIII) zdobyliśmy miejsca na podium. Gratulujemy serdecznie! Teraz czas na przygotowania do etapu powiatowego - trzymamy kciuki!

(źródło zdjęć: Gmina Zakrzewo)

• Ekologiczny Pierwszy Dzień Wiosny

• 21 marca, jak co roku witamy wiosnę. W tym roku tematem naczelnym był recykling- uczniowie wykonali ze zuztyych juz materiałow kolorowe kapelusze, w których spędzili dzień. Na forum szkoły zaprezentowali swoje prace w dwóch grupach: klasy I-III i IV- VII. Najbardziej kreatywni uczniowie zostali nagrodzeni, a wybór nie był łatwy, bo eko nakrycia głowy były bardzo pomysłowe.

• Kangur Matematyczny

• 16 marca uczniowie z klas II- VI wzięli udział w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur Matematyczny". 28 tęgich głów pod okiem p. Marii Jar sprawdzało się w wiedzy z zakresu artymetyki i logicznego myślenia. Życzymy wszystkim uczestnikom powodzenia!