• "Moje anioły"

• 18.12.2023 r. w auli Starostwa Powiatowego w Złotowie odbyła sie uroczystość wręczenia nagród w konkusie plastycznym "Moje anioły", zorganizowanym przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Złotowie. Dwie uczennice z naszej szkoły: Kornelia i Amelia Janusińskie otrzymały wyróżnienia. Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom i laureatom.

• Zdrowy kręgosłup

• W ramach akcji profilaktyki wad postawy Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Złotowie przeprowadziła w naszej szkole spotkania z uczniami nt. prawidłowego doboru i użytkowania plecaków szkolnych, odbyło sie także ich ważenie. Dobrze dopasowany i spakowany tornister to inwestycja w zdrowy kręgosłup.

• Jarmark świąteczny

• W ramach pozyskiwania funduszy na realizację akcji "SzlachetnaPaczka" zorganizowaliścmy w sobotę, 2 grudnia jarmark świąteczny. Na placu w centrum Zakrzewa na naszych gości czekało mnóstwo atrakcji: mi.in. sesja zdjęciowa z Mikołajem, wianki adwentowe, upominki oraz pyszne ciasto, pierogi, frytki, kiełbaski i wiele innych smakołyków. Jak zwykle przyjaciele naszej placówki nie zawiedli i tłumnie przybyli na jarmark, frekwencja przesrosła nasze oczekiwania i zasoby ;) Dziękujemy bardzo za hojnośc i okazane serce - 14.910.37 zł. to kwota zebrana na potzreby rodziny z programu Szlachetna Paczka.

Bardzo dziękujemy  również wszystkim wolontariuszom, rodzicom, pracownikom szkoły oraz wspierającym nas: OSP Zakrzewo, SZK Zakrzewo, KGW Zakrzewo, SWIM Team Płonka, Monice Sobczyk-Pawełek, Usługi Tartaczne "U Tomka" - Tomasz Barabasz, Zabajka 2 Złotów, Gospodarstwo Rolne - Daniel Sztych, Gmina Zakrzewo. Szczególne podziękowania kierujemy do naszego szkolnego koordynatora akcji - Beaty Westphal.

• Andrzejki

• 30 listopada nasza szkoła zamieniła się w centrum wróżbiarstwa. W ciągu dnia uczniowie mogli skorzystać z zabaw z dobrymi wrózkami, a po południu odbyła sie dyskoteka dla uczniów z klas IV-VIII, w czasie której również nie zabrakło zabaw andrzejkowych. O słodki poczęstunek dla uczestników zadbała klasa ósma, która przygotowała stoiska z goframi, babeczkami, napojami oraz popcornem.

• Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznych

• Tradcyjnie w listopadzie w naszej szkole odbywa się Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznych. Klasy przygotowują wykonanie wybranej pieśni, często występy to prawdziwe inscenizacje prezentujące obrazy z naszej historii. Wszyscy uczniowie spisali się na medal, świetnie prezentując wybrane utwory patriotyczne.

• Dzień Pluszowego Misia

• 27 listopada nasza szkoła zamieniła się w krainę pluszaków. Uczniowie i nauczyciele przyszli na lekcje ubrani w miękkie piżamki, z ulubionymi maskotkami. Było bardzo przytulnie i cieplutko pomimo mroźnej aury za oknami.