• 23.04.24 r.

Obsługa dronów

Nasi uczniowie w ramach zajęć dodatkowych rozwijają swoje umiejętności programowania i obsługi dronów zakupionych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

• 25.03.24 r.

Filmowcy to my

Nasi uczniowie w ramach działań promujących szkołę, ale również w bieżącej pracy wykorzystują film. Sami je tworzą od podstaw: opracowują scenariusz i scenografię, nagrywają i montują. Efekty ich pracy często można ogladać na profilu fb "Potruś Pan Zakrzewo" lub naszym oficjalnyPim profilu "Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. dra Bolesława Domańskiego w Zakrzewie". Na załączonych zdjęciach klasa 3a pracuje z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

• 17.11.23 r.

Ceramiczne domki

Nasi uczniowie przygotowali w pracowni technicznej domki ceramiczne, które po odpowiedniej obróbce termicznej, malowaniu i szkliwieniu będą pieknym elementem dekoracyjnym w wielu domach.

• 11.10.23 r.

Zajęcia rozwijające kompetencje społeczno-emocjonalne z wykorzystaniem technologii przyszłości

W ramach zajęć rozwijających kompetencje społeczno-emocjonalne nasi uczniowie wykorzystywali technologię STEAM, dzięki której usprawniali komunikację, współpracę i kreatywność.

• 20.09.23 r.

Mikroskopy w akcji

Uczniowe klas piątych w ramach nauki biologii prowawdzili obserwacje mikroskopowe.

• 14.06.23 r.

Programowanie

Nasi uczniowie przy wykorzystaniu sprzetu zakupionego w ramach Programu Laboratoria Przyszłości chętnie nabywają nowych umiejętności - tym razem jest to programowanie mikrokontrolera MICROBIT.

• 29.05.23 r.

Eksplorujemy przestrzeń powietrzną

Nasi uczniowie pod okiem p. Piotra Buławy zgłębiali tajniki obsługi dronów, uczyli sie jak nimi strerować i w pełni  bezpiecznie wykorzystywać możliwości tego sprzętu.

• 19.04.23 r.

Technologia 3D nas wciąga

DRuk 3D to jest to -naszi uczniowie chętnie projektują i drukują. Tym razem to personalizowane breloki wykonane pod okiem p. Dominika Kapera.

• 13.03.2023 r.

Druk 3D

Dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłosci nasi uczniowie mają mozliwość projektowania i wydruku tych projektów w drukarce 3D. Uczniowie klasy siódmej na poczatek wykonali kubki i breloczki. Ciekawe, co bedzie nastepne...

• 21.02.2023 r.

Drewniane zabawki

Nasi uczniowie korzystają ze sprzętów zakupionych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości nie tylko w trakcie zajęć pozalekcyjnych, ale także w czasie lekcji. Klasa 5b na lekcji techniki wykonywała zabawki z drewna według własnego projektu.

• 30.01.2023 r.

Sprzęt audiowizualny

Nasi uczniowie i nauczyciele korzystają przy przygotowaniu imprez i uroczystości szkolnych ze sprzętu  zakupionego w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości. W ostatnich tygodniach to były Jasełka szkolne, Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek, 31 Finał WOŚP. Został równiez przygotowany film promocyjny prezentujący naszą zimową dekorację. Zachecamy do jego obejrzenia:

• 02.12.2022 r.

Ozdoby świąteczne

Uczniowie klas ósmych w pracowni wyposażonej dzięki programowi #LaboratoriaPrzyszłości wykonywali piękne ozdoby świąteczne, które zostały przeznazone na kiermasz Szlachetnej Paczki.

• 07.11.2022

Obserwacje mikroskopowe

Dzięki doposażeniu pracowni biologicznej w ramach programu "Laboratoria Przyszłości" pozyskaliśmy dodatkowe mikroskopy, które uczniowie klas piątych już wykorzystali do prowadzenia obserwacji.

• 10.10.2022
          • Dzięki pomocom zakupionym w ramach  #LaboratoriaPrzyszłości rozwijamy swoje umiejętności w zakresie programowania :)

VID-20221012-WA0002.mp4

Wykorzystaliśmy też nowe nagłośnienie przenośne podczas otwarcia skateparku, wybudowanego przy zakrzewskiej promenadzie (7.10.2022)    #LaboratoriaPrzyszlosci

• 22.09.2022

Prace stolarskie - domki

Nasi uczniowie już rozpoczęli pracę z wykorzystaniem zaplecza technicznego, którego zakup był sfinansowany z programu „Laboratoria Przyszłości”. Wykonywali własne projekty stolarskie – cięli, szlifowali, malowali, a przed wszystkim rozwijali swoją kreatywność i umiejętności praktyczne.

• Nasza szkoła realizuje Program "Laboratoria Przyszłości"

•

Laboratoria Przyszłości to program skierowany  m.in. do szkół podstawowych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów, to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach.

W ramach Programu nasza szkoła otrzymała  od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego w łącznej kwocie 97 800 zł., którą wykorzystaliśmy do 31 grudnia 2021 r. Zakupiliśmy sprzęt z zakresu wyposażenia podstawowego, obligatoryjnie wymaganego, a także dodatkowe sprzęty i urządzenia dopasowane do potrzeb i możliwości naszych uczniów. Wśród nich znalazły się m.in. drukarki 3D, mikrokontrolery z sensorami, stacje lutownicze, drony, zestawy do programowania wykorzystywane na lekcjach informatyki i techniki. Wzbogaciliśmy bazę dydaktyczną o nowoczesne mikroskopy z wizualizerem do nauki przedmiotów przyrodniczych. Wyposażyliśmy również w pełni salę do prac technicznych, gdzie uczniowie będą mieli możliwość obróbki drewna, metalu, pracy z obwodami elektrycznymi w bezpiecznych i komfortowych warunkach. Dokumentacja działań w ramach realizacji tego programu będzie się odbywała za pomocą nowoczesnego sprzętu audiowizualnego, którego zakup również umożliwiły środki z "Laboratoriów przyszłości".

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.