• 29 stycznia - rocznica wyzwolenia Zakrzewa

• W samo południe 29 stycznia 2024 r. społeczność szkolna uczestniczyła w upamiętnieniu wyzwolenia Zakrzewa spod okupacji niemieckiej pod pomnikiem "Obrońcom polskości Ziemi Złotowskiej w latach 1772-1945". Wójt Gminy Zakrzewo przypomniał dzieje Złotowszczyzny, odśpiewano hymn narodowy i "Hasło Związku Polaków w Niemczech", a następnie złożono wiązanki kwiatów.

• 32 Finał WOŚP już za nami...

• Nasz sztab Fundacji WOŚP zaprosił w niedzielę 28 stycznia 2024 na wspólne granie. Zaczęło się od turnieju piłki nożnej na hali widowiskowo-sportowej. Byliśmy też od rana w miejscowościach gminy Zakrzewo - nasi wolontariusze tradycyjnie kwestowali w Zakrzewie,  Starej Wiśniewce, Czernicach i Głomsku. Po raz pierwszy odbyło się w Kujankach morsowanie dla WOŚP, gdzie również się pojawiliśmy. Na niedzielne popołudnie zaprosiliśmy wszystkich chętnych w mury naszej szkoły. Tutaj na całe rodziny czekało mnóstwo atrakcji – warsztaty cukiernicze, wegańskie, chemiczne,  zajęcia z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, spotkania z ciekawymi prelegentami, m.in. druhami z OSP Zakrzewo o czujkach dymu i leśnikami o zagrożeniu kleszczami. Oczywiście było też coś dla ducha – wspaniałe występy artystyczne naszych uczniów i absolwentów, koncerty zaproszonych gości: Orkiestry Dętej OSP Krajenka i kapeli „Klezmerzy”. Przygotowaliśmy także stoiska kulinarne, w tym roku uzupełnione o ofertę KGW Zakrzewo. Były również animacje dla dzieci i fotobudka, więc czas do tradycyjnego światełka do nieba upłynął bardzo szybko. W organizacji Finału wsparło nas liczne grono sponsorów i sympatyków – bardzo dziękujemy wszystkim instytucjom, przedsiębiorcom, osobom prywatnym i wolontariuszom, którzy nam pomogli.

• Szkolne Jasełka

• Przed przerwą świąteczną społeczność naszej szkoły uczestniczyła w  Jasełkach przygotowanych przez klasy IV b i VI a wraz z wychowawczyniami: E. Kuczyńską i M Marek. Treść przedstawienia nawiązywała do współczesnych zagrożeń czyhających na młodzież - uzależnienia do internetu, gier, a takze niewłasciwych relacji rówieśniczych. Był też czas na wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek, a także tradycyjne dzielenie sie opłatkiem i składanie życzeń.

• Otwarcie ekopracowni

• W obecności Wójta Gminy Marka Buławy, Joanny Kościeleckiej, dyrektora szkoły Arletty Tymińskiej oraz Kamili Skrentnej dokonano otwarcia nowoczesnej ekopracowni, która powstała w naszej szkole dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

W ramach projektu wykonano remont sali, która pełni funkcję klasy biologiczno – chemicznej, a także zakupiono nowe wyposażenie i sprzęt: m.in. szkło laboratoryjne i zestawy uczniowskie do pracy w małej skali wraz z odczynnikami, zestaw do nauki biologii, model szkieletu, modele porównawcze komórek, modele odnawialnych źródeł energii, stację pogody oraz zestawy do badania gleby, wody i powietrza. Sala została również wyposażona w nowoczesny sprzęt multimedialny, tj. monitor interaktywny i skaner 3d. Tak przygotowana i wyposażona klasa z pewnością będzie zachęcać do nauki.