• Konkurs Poezji Kresowej

• Uczennica kl. VI Iga pod opieką p. B. Slotała reprezentowała naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Kresowej w Kleszczynie. Choć temat był trudny, a interpretacja utworów wymagająca, to wywalczyła drugie miejsce. Gratulujemy sukcesu, jesteśmy dumni.

• Ogólnopolski Tuniej Wiedzy Pożarniczej

• W piątek 22 marca odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM. naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów, przygorowanych przez p. Marię Jar. W kategorii kl.1 -  4   2 m-ce zajęła Emilia Pąpka, która będzie nas reprezentować w  kolejnym etapie w Złotowie. W kategorii kl. 5 -  8  3 m-ce zajął Kornel Cieślik. Wszyscy uczestnicy otrzymali  dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszystkim uczniom gratulujemy.

• Dzień otwarty w szkołach ponadpodstawowych

• 21 marca nasza ósma klasa uczestniczyła w zajęciach w ramach Otwartych Drzwi w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego oraz Zespole Szkół Ekonomicznych w Złotowie. Wizyta w szkole umożliwiła naszym ósmoklasistom upewnienie się w już dokonanych wyborach dalszego kształcenia, a niezdecydowani poznali ofertę szkół i ich infrastrukturę na miejscu.

• Nauka może być ciekawa

• W dniach 21- 22 kwietnia w naszej szkole gości Naukobus, czyli mobilna ekspozycja Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. W hali widowiskowo-sportowej zainstalowane zostały urządzenia, dzięki którym nasi uczniowie mogą praktycznie poznać zasady związane ze zjawiskami fizycznymi i przyrodniczymi.

• Kangur matematyczny

• 21 kwietnia w naszej szkole uczniowie klas II - VII mierzyli się z  nietypowymi zadaniami matematycznym w międzynarodowym konkursie "Kangur". Trzymamy kciuki za tak liczną reprezentację ścisłych umysłów.

• Rejonowy Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim

• 19 marca nasi uczniowie pztygotowani przez p. Olgę Bemes wzięli udział w Rejonowym Konkursie Recytatorskim w Języku Angielskim w Pile, organizowanym przez  LO Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego. Zdobyliśmy 4 wyróżnienia - Laura Jabłońska, Natalia Betańska, Jeremiasz Wojtasik  Hubert Rostankowski, 3 miejsce (w kategorii klas siódmych) Władysław Sobczyk , 1 miejsce (w kategorii klas 2) Weronika Bermes. Gratulujemy, jesteśmy w Was dumni.

• Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

• W dniu 18 marca 2024 r. w bibliotece szkolnej odbył się przygotowany przez p. Alicję Matuszak Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas I-III. Celem konkursu była promocja czytelnictwa,budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą, stworzenie
            możliwości prezentacji własnych umiejętności i porównanie ich z umiejętnościami innych, kształtowanie umiejętności pięknego czytania oraz uczenie się rywalizacji w miłej atmosferze. Po naradzie komisja wyłoniła najlepszych:
            Kl. I
            Mistrz – Julia Rutkowska
            Wyróżnienie – Antoni Mikołajczyk
            Kl. II
            Mistrz- Weronika Bermes
            Wyróżnienie – Jagna Galimska
            Kl. III
            Mistrz –  ex aequo Lilianna Weistock i Wiktoria Stefaniak
            Wyróżnienie – Adrianna Tomaszewska.                                                                                                            Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

• Giełda szkół

• 14 marca odbyła się giełda szkół ponadpodstawowych, zorganizowana przez naszego doradcę zawodowego p. Aurelię Brzezinską. Gościliśmy u siebie przedstawicieli szkół z powiatu złotowskiego, pilskiego i sępoleńskiego:

- Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Złotowie,

- I Liceum Ogólnokształcące w Złotowie,

- Centrum Kształcenia NAUKA w Pile,

- Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile,

- Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie.

Oferta była skierowana do uczniów naszej klasy ósmej oraz uczniów z sąsiednich, zaprzyjaźnionych szkół: Stara Wiśniewka, Łąkie i Lipka.