• Nasi na Narodowym

• Uczniowie klas siódmych i szóstych mieli okazję kibicować naszej reprezentacji w meczu towarzyskim z Łotwą, który odbył się 21 listopada na Stadionie Narodowym. Przynieśliśmy szczęście naszym piłkarzom, bo wygrali to spotkanie 2:0. Dziękujemy za możliwość przeżywania tych niezapomnianych emocji p. Westphal, p. Brzezinskiej i p. Buławie.

• Lekcja historii w wirtualnej rzeczywistości

• Na zaproszenie I LO w Złotowie uczniowie naszych klas siódmych i ósmej mieli okazję  13 listopada wziąć udział w niezwykłej lekcji historii. W ramach projektu "Innowacyjna historia" mogliśmy za pomocą googli VR uczestniczyć w Bitwie warszawskiej i Powstaniu Warszawskim. Wirtualna rzeczywistość pozwoliła naszym uczniom poczuć się kawalerzystami w starciu z bolszewikami lub znaleźć się w kanałach pod walczącą z okupantem Warszawą. Wrażenia były niezywkłe, takie lekcje historii wcale nie są nudne...

• Mała książka - wielki człowiek

• Nasi uczniowie klas pierwszych zostali objęci ogólnopolskim programem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Mała książka - wielki człowiek", którego celem jest przede wszsytkim promocja czytelnictwa wśród dzieci. W ramach zachęty do czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem rodziców, dziadków, rówieśników, uczniowie otrzymali pakiety zawierające książkę "Wnuczka antykwiariusza" autorstwa Justyny Bednarek i broszurę "Kochasz? Czytaj z dzieckiem!". więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie: www.wielki-czlowiek.pl

Zachęcamy do czytania, nie tylko najmłodszych.

• Święto Niepodległości

• 10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości, który przygotowali uczniowie z klas Ia i Ib wraz z wychowawczyniami B. Cieślik i J. Smoleńską. Światowanie rozpoczęliśmy od odśpiewania naszego hymnu narodowego, później wysłuchaliśmy recytacji i scenek przygotowanych przez naszych pierwszoklasistów. Całość była uzupełniona tańcem z flagami przygotowanym przez p. A. Matuszak i śpiewem w wykonaniu naszego szkolnego zespołu wokalnego pod opieką  p. A. Brzezinskiej.