• Dzień Papieski

• Nasza społeczność za pomocą widowiska słowno-muzycznego przygotowanego przez klasy V a i VII b pod opieką wychowawców p. A. Kotowicz i p. P. Buławy upamiętniła Dzień Papieski, obchodzony w rocznicę wyboru na papieża Karola Wojtyłę. Uczniowi przypomnieli życiorys św. Jana Pawła II i jego dokonania.

• Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

• 13 października odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowany przez klasy IIa i IVa wraz z wychowawczyniami: p. M. Jaros i M. Florek. Uczniowie w żartobliwy sposób przedstawili specyfikę pracy nauczycieli i pracowników szkoły. Całość zwieńczyły życzenia i drobne słodkie upomniki od Samorządu Uczniowskiego. Przy tej okazji przewodnicząca Rady Rodziców przekazała na ręce p. Dyrektor telewizor z przeznaczeniem do świetlicy szkolnej. Dziękujemy bardzo.

• Lekcja historii i tolerancji

• Uczniowie klas szóstych pod opieką swoich wychowawczyń: p. Olgi Bermes i Marzeny Marek zadbali o miejsca pochówku na dawnym cmentarzu ewangelickim przy promenadzie. Zgrabili liście, uprzątnęli chwasty, zapalili znicze. W taki sposób nie tylko uczą się skomplikowanej historii naszego regionu, ale również wyrabiają postawę tolerancji i szacunku dla innych religii i narodów.

• Jesienne porządki

• Uczniowie klas siódmych i ósmej w ramach rozpoznawania swoich zainteresowań i predyspozycji na zajęciach zawodoznawczych z p. Aurelią Brzezinską uporządkowali teren wokół szkoły. Znalazły się tam zadania dla każdego - należało usunąć zbędną roślinność, rozplanować i posadzić nowe kwiaty, zadbać o wybrukowane powierzchnie i udrożnić rynny. Wszyscy z zapałem wykonywali swoją pracę, dzięki temu nie tylko wypiękniało nasze otoczenie, ale równiez uczniowie w praktyce mogli przekonać się na czym polegają konktetne zawody.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• 4 października nasi uczniowie mieli możliwość wybrania swoich reprezentantów do Samorządu Uczniowskiego. Każdy akt demokracji to ważne wydarzenie, dlatego podeszli do tego  z powagą i odpowiedzialnością. Spośród wszystkich kandydatów najwięcej głosów uzyskał Jeremiasz Wojtasik.  Gratulujemy wszystkim i po ukonstytuowaniu się Zarządu liczymy na owocną pracę.

• Czwarki Lekkoatletyczne

• Nasi uczniowie w licznej,  21-osobowej reprezentacji czterokrotnie uczestniczyli w Czwartkach Lekkoatletycznych, gdzie biegali, skakali, rzucali oraz zdobywali wysokie wyniki sportowe. 5 października odbył sie finał, w którym nasi przedsatwciele uzyskali nie tylko medalowe pozycje, ale ogólnie bardzo dobre wyniki.       Z medalami zmagania zakończyli:

Mateusz Murach - I miejsce w biegu na 300m,

Jędrzej Radke - II miejsce w biegu na 300m, II miejsce w skoku w dal,

Stanisław Bujalski - III miejsce w skoku wzwyż,

Sebastian Buława - III miejsce w biegu na 300m,

Bartosz Ziółkowski - III miejsce w skoku w dal.

Wszystkim gratulujemy. Jesteśmy z Was dumni. Dziękujemy nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie uczniów, szczególnie p. Beacie Westphal za organizację wspólnych wyjazdów i opiekę nad uczniami.

• Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce

• Wczoraj nasi uczniowie wzięli udział w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce, w których zdobyliśmy 5 medali.

Medaliści:

- Sebastian Adamski 1000 m - I miejsce,

- Sebastian Adamski rzut oszczepem - III miejsce,

- Remigiusz Jaros 1000 m - II miejsce,

- Maja Przybyła  1000 m- II miejsce,

- Agata Wietrzykowska 1000 m - III miejsce.

Udział wzięli również: Lena Tatera, Malwina Brodawka, Jędrzej Radke, Natalia Betańska, Błażej Budnik, Bartosz Dudek, Kornel Cieślik.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, a nauczycielom wychowania fizycznego Adzie Kotowicz,Damianowi Sudołowi, Beacie Westphal i Alicji Chałubek za przegotowanie uczniów..