• XXVIII Memoriał im. ks. dra Bolesława Domańskiego już za nami

• 23 września 2023 r. odbyła się XXVIII edycja Memoriału im. ks. dra Bolesława Domańskiego, który od kilku lat ma formę biegu charytatywnego. W tym roku zbieraliśmy środki na leczenie i rehabilitację Pani Lilianny Thomas, mieszkanki Zakrzewa, walczącej z nowotworem złośliwym płata czołowego mózgu - glejakiem wielopostaciowym IV stopnia. Bieg cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. W kategorii szkół podstawowych z naszymi uczniami rywalizowali przedstawiciele m. in. ZSP w Starej Wiśniewce, SP z Lipki, Niepublicznej Szkoły Podstawowej ze Stawnicy. Rywalizacja była bardzo zaciekła, a nasi uczniowie zdobyli wiele czołowych miejsc.                                                                    DZIEWCZĘTA                                                   kategoria klasy I-II:

2. miejsce – Jagna Galimska,

3. miejsce – Maja Zmuda-Trzebiatowska,

5. miejsce – Kaja Gołka;

kategoria klasy III-IV:

3. miejsce – Jessica Adler,

4. miejsce – Adrianna Tomaszewska,

5. miejsce  - Natalia Murach,

6. miejsce – Lilianna Weinstock;

kategoria klasy V-VI:

2. miejsce – Julia Wojciechowska,

3. miejsce – Judyta Turulczyk,

4. miejsce – Roksana Gabriel,

5. miejsce – Maria Błaszczyk;

kategoria klasy VII-VIII:

2. miejsce – Michalina Błażejewska,

5. miejsce – Maja Przybyła.

CHŁOPCY

kategoria klasy I-II

1. miejsce – Alex Adler,

2. miejsce – Mieszko Zdrenka,

3. miejsce – Jędrzej Wójcik,

4. miejsce - Dawid Werbolewski;

kategoria klasy III-IV:

3. miejsce – Aleksander Radke,

6. miejsce – Jakub Wiese;

kategoria klasy V-VI:

1. miejsce – Mateusz Murach,

2. miejsce – Jędrzej Radke,

5. miejsce – Patryk Schmidt;

kategoria klasy VII-VIII:

1. miejsce – Sebastian Adamski,

4. miejsce  - Błażej Budnik,

5. miejsce – Hubert Rostankowski.

• Szkoły pełne talentów

• Nasza szkoła bierze w 2 edycji akcji sieci sklepów LIdl "Szkoły Pełne Talentów", zachęcamy do pobierania kuponów przy okazji zakupów i przekazywania ich dla naszej szkoły. Należy pamiętać, że otrzymamy Talenciaki za każde 50 zł. wydane na zakupy, w których znajdzie się jeden owoc lub warzywo.Jak je przekazać?

1. Talenciaki można przynosić do szkoły, obok sekretariatu znajduje się specjalnie oznaczony karton.

2. Można je także bezpośrednio przypisać na konto naszej szkoły, skanując kod QR smartfonem.

W ubiegłym roku, dzięki Państwa zaangażowaniu otrzymaliśmy zestawy gier i zabaw oraz  instrumenty muzyczne. Liczymy na Was także w tej edycji.

• Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/2024

• Wyjątkowo, bo 4 września 2023 roku rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Dla większości naszych uczniów to powrót w mury szkoły po wypoczynku wakacyjnym, ale dla najmłodszych  rozpoczęcie kolejnego etapu w ich życiu. Tradycyjnie, po Mszy św. społeczność szkolna zebrała się na uroczystym apelu, w trakcji którego pierwszoklasiści  zostali pasowani na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im.ks.dra Bolesława Domańskiego prze p. dyrektor Arlettę Tymińską. Życzyła ona wszystkim wytrwałości i zapału w rozwijaniu swoich umiejętności, podobne słowa powodzenia na ten kolejny rok przekazał  Wójt Gminy Zakrzewo Marek Buława.

(źródło zdjęć: Gmina Zakrzewo)