• Zakończenie roku szkolnego

• Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023 rozpoczęła się od Mszy św., po której uczniowie w pochodzie za sztandarem udali się do szkoły. W hali widowiskowo-sportowej odbył się apel, w czasie którego p. dyrektor podsumowała osiągnięcia naszych uczniów. Zostali także wyróżnieni najlepsi uczniowie. Gos zabrał Wójt Gminy Zakrzewo Marek Buława, który ufnundował strypendia, dla tych, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w  nauce i sporcie. Przed wakacyjną przerwą o bezpieczeństwie w czasie wolnym przypomniał dzielnicowy Andrzej Winiarski.

Życzymy wszystkim udanych, niezapomnianych wakacji - do zobaczenia we wrześniu.

• Uroczyste pożegnanie uczniów klas ósmych

• 22 czerwca uczniowie klas ósmych pożegnali się oficjalnie ze szkołą. Uroczystość rozpoczęła się od tradycyjnego poloneza w wykonaniu absolwentów, którzy potem złożyli przysięgę. Nie zabrakło czasu na podziękowania dla najlepszych uczniów, ich rodziców, sportowców, uczestników różnych kół zainteresowań i aktywności. Słowa wdzięczności wychowawcy skierowali także do rodziców, bez pomocy których nasze szkolne życie byłoby ubogie, ich pomoc i wsparcie było bardzo ważne. Część oficjalną zakończył krótki program artystyczny i pożegnania klas ze swoimi wychowawcami.

Po cześci oficjalnej na młodzież czekała zabawa z dj-em, po raz ostatni w takim gronie.

• Pierwsza Pomoc - mini manewry medyczne

• 20 czerwca odbyły się w naszej szkole mini manewry medyczne „Pierwsza Pomoc, uczymy ratować”, w czasie których uczniowie klas ósmych, przygotowani prze p. B. Westphal prezentowali i uczyli, jak należy udzielać pomocy w konkretnych sytuacjach związanych z zagrożeniem zdrowia i życia. Oprócz uczniów naszej szkoły gościliśmy także przedszkolaków oraz przedstawicieli Klubu Senior+ z Zakrzewa i Złotowa oraz KGW Zakrzewo. Wszyscy mieli możliwość nie tylko teoretycznego zapoznania się z zasadami udzielania pierwszej pomocy, ale również mogli wypróbować praktyki – resuscytacji krążeniowo-oddechowej przy użyciu fantomów oraz AED.  To bardzo cenne umiejętności, których znajomość może uratować czyjeś życie, warto więc je posiadać i ciągle doskonalić.

• Przedwakacyjny relaks na zakrzewskiej promenadzie

• 20 czerwca uczniowie naszej szkoły wraz z dziećmi z przedszkola, na zaproszenie Wójta Gminy pana Marka Buławy, mieli okazję do aktywnego spędzenia czasu na promenadzie w Zakrzewie.

Dla starszych zorganizowano zawody sprawnościowe na skate parku, a chętni mogli spróbować swoich sił w street workoucie. Najmłodsi z kolei świetnie bawili się w towarzystwie animatorki. Na zakończenie, najlepsi uczestnicy w poszczególnych konkurencjach otrzymali upominki ufundowane przez GKRPA, a dla wszystkich obecnych przygotowano poczęstunek.

Wśród gości znalazł się Marcin Porzucek - Poseł na Sejm RP, który wizytował inwestycję sfinansowaną z Rządowego Funduszu Polski Ład-Program Inwestycji Strategicznych.

• Wycieczki w ramach programu "Poznaj Polskę"

• Uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w wycieczkach, zorganizowanych w ramach programu „Poznaj Polskę” Dzieci z klas I – III udały się do Poznania, gdzie mogły poznać historię stolicy województwa wielkopolskiego. Mimo remontu uczestnicy wyjazdu przeszli się po okolicach Starego Miasta, które przybliżyło im średniowieczną architekturę. W Palmiarni poznali świat fauny i flory różnych stref klimatycznych, co było świetną lekcją przyrody. Poznań określany też jest jako „Pyrlandia”, dlatego dzieci zwiedziły też Muzeum Pyry, gdzie na ciekawej i z humorem zaprojektowanej ścieżce dydaktycznej poznały historię ziemniaka i jego rolę w poznańskiej tradycji, także kulinarnej.

Uczniowie klas IV-VIII pojechały do Gdańska, gdzie zwiedzili Muzeum II Wojny Światowej oraz Miasto Główne miasta Gdańska. Dzięki temu młodzież poszerzyła wiedzę o Polsce przedwojennej, z czasów okupacji, a także z okresu powojennego. Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z architekturą i sztuką średniowiecznego Gdańska.

Ministerstwo Edukacji i Nauki dofinansowało wycieczki szkolne dla 250 uczniów. Kwota uzyskanego dofinansowania: 23 540,80 zł