• Apel z okazji Świąt Majowych

• 26 kwietnia odbył się uroczysty apel poświęcony nadchodzącym świętom. Uczniowie klas IVa i VIb pod opieką A. Kotowicz i P. Buławy przygotowali widowisko słowno-muzyczne, w którym biało-czerwone barwy wiodły prym. Zaprezentowano główne idee obchodzonych w dniach 1, 2 i 3 maja świąt - Święta Pracy, Święta Flagi Święta Konstytucji 3 Maja.

• Święto Szkoły

• 21 kwietnia, w rocznicę śmierci naszego Patrona obchodziliśmy Święto Szkoły. Uroczystości rozpoczęła Msza Św., po której zostały złożone znicze na grobie ks. dra Bolesława Domańskiego. W szkole odbyła się dalsza część obchodów- uroczysty apel przygotowany przez klasy 5a i 8b i ich  wychowawców: A. Małkiewicz- Zdrenkę i A. Szlagę. Jak zwykle występy wsparł nasz szkolny zespół wokalny pod opieką A. Brzezinskiej.

• Światowy Dzień Ziemi

• 22 kwietnia jest obchodzony Światowy Dzień Ziemi. Ze względu na to, że wypadł on w tym roku w sobotę, nasi uczniowie postanowili posprzątać swoją okolicę już 20 kwietnia. Uczniowie wszystkich klas wyruszli, aby zebrać w najbliższym otoczeniu śmieci, których, niestety, wciąż sporo można znaleźć.                                                      Nasza szkoła angażuje się nie tylko w akcję sprzątania świata w tym jednym dniu, przez cały rok staramy się dbać o środowisko naturalne: uczniowie klas  III i IV jesienią posadzili cebulki wiosennych kwiatów, które już można podziwiać przy zakrzewskiej promenadzie, posadzili również w tym miejscu drzewa, a wiosną klasy VIII dokonały nasadzeń lasu w leśnictwie Wierzchołek, sortujemy też nasze szkolne odpady, oszczędzamy energię. Zdajemy sobie sprawę, że nie wystarczy o naszej planecie pamiętać tylko od święta - aby była dla nas bezpiecznym domem na kolejne pokolenia, trzeba na co dzień dbać o jej zasoby.

(źródło zdjęć: Marek Buława, złotowskie.pl, zasoby własne)

• WIELKOPOLSKI TURNIEJ ORLIKA 2023

• Turniej został rozegrany w piątek 15.04.2023r. od godziny 9:00 na Orliku przy naszej szkole.Do turnieju zgłosiło się 6 drużyn - Lipka 1, Lipka 2, Skórka, Stara Wiśniewka, Zakrzewo1, Zakrzewo 2.Turniej rozegrano systemem każdy z każdym.

Do finałów powiatowych zakwalifikowały się:

I miejsce PSP Zakrzewo 1

II miejsce PSP Lipka 1.

Każda z drużyn otrzymała pamiątkowy medal, dyplom oraz upominek.

Dodatkowo Wójt Gminy Zakrzewo dla wszystkich zawodników ufundował słodkość jako formę nagrody. Zorganizowano również posiłek regeneracyjny oraz wodę dla wszystkich uczestników turnieju. Zgodnie z wytycznymi podczas turnieju zapewniona była opieka medyczna oraz niezależny sędzia. Turniej przebiegł w miłej i przyjaznej atmosferze. Uczestnicy mieli okazję wspólnie spędzić czas, poznać się.   Była to doskonała okazja do współpracy ze  innymi szkołami w celu promocji aktywności fizycznej oraz promocji zdrowego stylu życia.

• Salon Gier z Lamusa

• W środę, na górnym holu został otwarty Salon Gier z Lamusa- pod takim hasłem kryją się przygotowane stanowiska  do spedzania czasu na przerwach. Znajdziemy tam gry, które rodzice i dziadkowie naszych uczniów znali bardzo dobrze; dziś jednak okazało się, że niektórzy potrzebują instrukatażu, jak grać w państwa-miasta, statki czy kółko-krzyżyk. Po chwili jednak uczniowie opanowali zasady i do poszczególnych stanowisk tworzyły sie długie kolejki, a nawet zapisy. Teraz będzie to stałe miejsce, gdzie mozna zagrać w szachy, warcaby, sudoku, domino i inne zapomniane zabawy sprzed lat.