• 31 Finał WOŚP w naszej szkole

• 29 stycznia w naszej szkole tak jak w całej Polsce, swój 31 Finał grała Wielka Orkiestra  Świątecznej Pomocy. W naszym sztabie wiele się działo: mieliśmy przygotowane stoisko kulinarne (kawa, herbata, domowe ciasto, gofry, frytki, zupa meksykańska, pieczone kiełbaski), stanowiska twórcze dla dzieci i młodzieży (masa plastyczna Hey Clay, lego, kreatywne portrety, malowanie twarzy i warkoczyki), konsultacje psychologiczne, fizjoterapeutyczne, stanowisko o tajnikach kosmosu, z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i terapii uzależnień. Już od samego rana na hali widowiskowo-sportowej odbywał sie turniej piłkarski. W naszym sklepiku WOŚP były dostępne przedmioty  i gadżety przekazane przez naszych sponsorów. Dodatkowo Anna i Elza z „Krainy Lodu” prowadziły licytacje. O wrażenia artystyczne zadbali: zespół wokalny „M.U.Z.A”, Dawid Krzyk, Weronika Chałubek, zespół gitarowy „Bolą nas palce”  oraz „Astra Luna Złotów”. Nasi wolontariusze byli również obecni w ościennych miejscowościach: St. Wiśniewce, Czernicach i Głomsku. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się nam zebrać 24143,18 zł. i 12,09 euro. O godz. 19 sztab zakończył pracę tradycyjnym "Światełkiem do nieba",które zabezpieczali strażacy z OSP Zakrzewo.  Jesteśmy bardzo wdzięczni – dziękujemy naszym uczniom, ich rodzicom, sponsorom, wszystkim naszym gościom i przyjaciołom szkoły oraz nauczycielom i pracownikom PSP w Zakrzewie. (źródło zdjęć: zasoby własne PSP w Zakrzewie i zlotowskie.pl)

• Bezpieczne ferie

• 26 stycznia do naszej szkoły zawitał sierżant sztabowy Tomasz Wieza, który przekazał  naszym uczniom informacje nt. bezpiecznego spędzania wolnego czasu w czasie ferii. Spotkanie, zorganizowane przez p. Jolantę Smoleńską,  odbyło się w dwóch grupach wiekowych, dzięki czemu przekazane informacje były dostosowane do realnych zagrożeń i sytuacji. Również nauczycielie wychowawcy zwrócili w czasie swoich zajęć uwagę na bezpieczne i odpowiedzialne zachowanie się w czasie ferii. Mamy nadzieję, że po feriach spotkamy się cali i zdrowi, gotowi do kolejnych wyzwań.

• Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

• 23 stycznia w naszej szkole odbył się coroczny Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Uczniowie wybierali do przygotowania ulubiony utwór, można było się odpowiednio przebrać, jednak najistotniejszym warunkiem zawartym w regulaminie był udział całej klasy w zaprezentowaniu jego wykonania. Uczniowie przedstawiali swoje interpretacje kolęd i pastorałek w dwóch grupach wiekowych: klasy I-IV i osobno klasy V- VIII. Po występach wszystkie klasy otrzymały dyplomy i słodki upominek. Organizacją przeglądu zajęły się panie: Bernadeta Cieślik i Małgorzata Jaros.

• Obóz narciarski

• W dniach 8-15 stycznia uczniowie z klas 4-8 ćwiczą swoje umiejętności na  szkolnym obozie narciarskim w Karpaczu, zorganizowanym tradycyjnie przez B. Westphal i P. Buławę. Ze względu na wyjątkowo ciepłą zimę nasi narciarze muszą „gonić” śnieg, więc szusują nie tylko na polskich, ale czeskich stokach. Oprócz nart i snowboardu do ich aktywności należą również biegi na rakietach śnieżnych i obowiązkowo codzienny trening na basenie. Życzymy im obftych opadów śniegu, aby ostatnie dni mogli w pełni wykorzystać.

• Jasełka szkolne

• W ostatnim dniu nauki w roku 2022 w naszej szkole odbyły się tradycyjne Jasełka. Uczniowie klas 4b i 5a pod okiem swoich wychowawczyń pań: Alicji Chałubek i Marzeny Marek przedstawili artystyczną wizję odwiecznej walki dobra ze złem. O oprawę muzyczną uroczystego apelu zadbała, jak zwykle p. Aurelia Brzezinska, a p. Alicja Matuszak ze swoją klasą przygotowała inscenizację taneczną z lampionami. W apelu uczestniczyła społeczność szkolna oraz zaproszeni goście: wójt gminy M. Buława, proboszcz ks. A. Choroba, a także emeryci i renciści. Po jasełkach p. dyrektor symbolicznie podzieliła się opłatkiem z gośćmi i przedstawicielką uczniów, życząc wszystkim spokojnego świętowania i dobrego Nowego Roku.