• Kiermasz ozdób świątecznych

• Tradycyjny kiermasz ozdób świątecznych, z którego dochód jest przeznaczony na Szlachetną Paczkę tuż, tuż. Czekamy na Was w najbliższą sobotę, 3 grudnia od godziny 9.00 na Zakrzewskim Ryneczku. Poniżej prezentujemy tylko niektóre z ozdób, które nasi uczniowie przygotowali na ten cel.

• Dzień Pluszowego Misia

• W piątek, 25 listopada przypada Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji uczniowie i pracownicy ubrali się dziś w pluszowe piżamki, bluzy i dresy, można też spotkać w murach naszej szkoły mnóstwo pluszowych przyjaciół, którzy przybyli do nas w odwiedziny. W holu szkoły na przerwie można oglądać bajki o misiach. Mimo szarej aury za oknami, u nas w szkole dziś jest bardzo radośnie, pluszowo  i kolorowo.

• Dzień Kredki

• 22 listopada obchodzimy Dzień Kredki. Kredki to bardzo ważny element w życiu naszych dzieci. Są nie tylko narzędziem niezbędnym do dobrej zabawy, ale także do poznawania świata kolorów, kształtów, rozwijania wyobraźni, kreatywności, sprawności manualnej czy wyrażania emocji. Warto więc sprawiać, aby dzieci ich używały jak najczęściej. Nie tylko dla dzieci są one istotne, również dorośli mogą skorzystać, od dawna znany jest zbawienny wpływ kolorowanek relaksacyjnych. Sięgajmy więc po kredki, kiedy tylko nadarzy się okazja lub będziemy potrzebować wyciszenia. W naszej szkole dziś w wielu miejscach były umieszczone kartki do kolorowania. Zainteresowanie uczniów było tak duże, że na stałe przygotujemy kilka punktów na korytarzach, gdzie będą udostepnione kolorowanki.

• Próbny sprawdzian ósmoklasisty

• W dniach 21-23 listopada nasi uczniowie klas ósmych przystępują do próbnego sprawdzianu  ósmoklasisty. Będą się mierzyć kolejno z j. polskim, matematyką i j. angielskim, aby sprawdzić co jeszcze należy poćwiczyć przed ich pierwszym ważnym egzaminem w życiu. Powodzenia!

• Turniej Halowej Piłki Nożnej

• 18 listopada nasza reprezentacja chłopców z klas 5-7 wzięła udział w Turnieju Halowej Piłki Nożnej pod hasłem "Turniej Rodła” w Radawnicy. W zawodach wzięły udział cztery zespoły piłkarskie ze szkół w Lipce, Głubczynie, Radawnicy i Zakrzewa. Po emocjonującej i zaciętej rywalizacji w duchu fair play, najcenniejszy puchar wznieśli nasi  zawodnicy, którzy byli bezkonkurencyjni i  wygrali wszystkie swoje spotkania. Serdecznie gratulujemy wszystkim piłkarzom i ich opiekunom.

(Źródło zdjęć: zlotowskie.pl)

• Paka dla zwierzaka

• Nasz Samorząd Uczniowski w dniach 26 października – 15 listopada 2022 r. przeprowadził zbiórkę karmy w ramach akcji  „Paka dla zwierzaka”. Zebrane pożywienie dla zwierząt już zostało przekazane Schronisku  dla Zwierząt w Bydgoszczy. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję.

• Wspomagamy hospicjum

• Wspólnie ze SP nr 2 w Złotowie organizujemy zbiórkę na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Elżbiety w Złotowie. Aby wesprzeć podopiecznych hospicjum można do szkoły przynosić konkretne artykuły higieniczne, których wykaz znajduje się na plakacie. Zbiórka trwa do 5 grudnia. Bardzo liczymy na Wasze wsparcie.

• Apel z okazji Święta Niepodległości

• 10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Klasy 6 a i 7 wraz z wychowawczyniami: Beatą Westphal i Aurelią Brzezinską, przy współpracy z Beatą Slotałą i Liwią Muszyńską przygotowały piękny montaż słowno-muzyczny odnoszący się do trudnych dziejów Polski w XVIII i XIX wieku. Uczniowie przywołali doświadczenie niewoli naszego państwa oraz walki wielu pokoleń o odzyskanie niezależności państwowej, która została zwieńczona utworzeniem wolnej Polski  po I wojnie światowej. Po zakończonym apelu społeczność szkolna w radosnej atmosferze, z flagami narodowymi i transparentami upamiętniającymi to święto, przemaszerowała pod pomnik „Obrońcom polskości ziemi złotowskiej w latach 1772-1945”, gdzie wspólnie odśpiewano hymn państwowy. Przed nami jeszcze dzień wolny od zajęć – 11 listopada- przeżyjmy go w atmosferze świętowania naszej niepodległości.

• To już ostatnie dni akcji

• Tylko do 13 listopada sklepy Lidl wydają Talenciaki za zakupy, zostało jeszcze tylko kilka dni na zbieranie punktów. Dziękujemy bardzo wszystkim zaangażowanym we wspieranie naszej szkoły, mamy już prawie 1800 zarejestrowanych kuponów!

• Talenciaki

• Mamy już ponad 1500 Talenciaków, bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przy zakupach, pamiętają o naszej szkole.

Przypominamy, że w sklepach Lidl można otrzymać kupony przy zakupach tylko do 13 listopada 2022 r., a szkoła może je zarejestrować do 20 listopada. To już ostatnie dni akcji, liczymy jeszcze na Wasze wsparcie.