Aktualności

          • Nasze święto szkoły

          • W 87 rocznicę śmierci naszego Patrona ks. dra Bolesława Domańskiego obchodziliśmy święto całej naszej społeczności. Wraz z nami świętowali: Wójt Gminy Zakrzewo pan Marek Buława, ks. proboszcz Andrzej Choroba, przedstawiciele emerytowanych pracowników i Rady Rodziców. Uczniowie klas I b i II wraz wychowawczyniami p. Gabrielą Tessmer i p. Małgorzatą Paduch zaprosili nas do świata, w którym historia łączy się z teraźniejszością. Gościliśmy w szkole z czasów naszego Patrona, w czasie organizacji Kongresu Związku Polaków w Niemczech, aby przenieść się do wspólczesnej szkoły, w której uchwalone w 1938 roku Prawdy Polaków wciąż są żywe i aktualne. Te podniosłe  i wazne trści zostały uzupełnione pięknymi wystepami artystycznymi: tańcem z parasolkami i utworem wykonnym na bum bum rurkach.

          • Spotkanie nt. zapobiegania pożarom

          • 15 kwietnia w naszej szkole gościliśmy Panią Dzielnicową wraz z przedstawicielem Nadleśnictwa Lipka, którzy przypomnieli naszym uczniom najważniejsze informacje na temat właściwego zachowania w lesie i innych przestrzeniach, w których łatwo może dojść do zaprószenia ognia i w konsekwencji do pożaru. Przypomnieli także, jak należy się zachować w sytuacji, kiedy jesteśmy świadkiem takiego zdarzenia.

          • Konkurs "Rodło królewskie mamy"

          • 15 kwietnia 18 uczniów z klas VII i VIII wzięło udział w konkursie ph. "Rodło królewskie mamy", zorganizowanym przez Dom Polski- Centrum Idei Rodła w Zakrzewie. Zmagania były bardzo emocjonujące i w ostaecznej klasyfikacji nasi uczniowie w każdej kategorii wiekowej zajeli 3 miejsce: Nadia Kotowicz wśród uczniów klas siódmych i Antoni Otręba wśród ósmoklasistów. Wyóznienie zdobyła też Magdalena Stefaniak.

            Tego samego dnia w w Kleszczynie dwie uczennice Martyna Wisniewska i Maria Błaszczyk również reprezentowały naszą szkołę w 8. edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego o Tematyce Kresowej. Niestety, nie udało nam się w tym roku zdobyć miejsc na podium. 

            Serdecznie wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy nagrodzonym.

          • "Sąd na hejtem" - działania profilaktyczne

          • 10 kwietnia uczniowie klas szóstych wzięli udział w  spektaklu edukacyjnym „Sąd nad hejtem”, połączonym z konferencją z udziałem przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Złotowie oraz Sądu Rejonowego w Złotowie. W trakcie tego wydarzenia temat hejtu i jego konsekwencji wybrzmiał niezwykle mocno, a spektakl przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Radawnicy zrobił ogromne wrażenie i skłonił do refleksji nad wagą słów, także tych wypowiadanych w internecie. 

            (źródło zdjęć i informacji: Fundacja "Bezpieczny Powiat" w Złotowie)

          • Etap gminny OTWP rozstrzygnięty

          • 10 kwietnia w Urzędzie Gminy w Zakrzewie odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu wiedzy, który sprawdzał znajomość zagadnień z zakresu ochrony przeciwpożarowej. W tych  bardzo wymagających i trudnych zmaganiach nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca: w kategorii klas I - IV 2 lokata dla  Sebastiana Klimka, w kategorii klas V-VIII zwycięzcą okazał się Tomasz Szopieraj, który będzie nas reprezentował w powiatowym etapie. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom wiedzy i zaangażowania.

            (żródło zdjęć i informacji: Gmina Zakrzewo)

          • Wielkanocny konkurs rozstrzygnięty

          • 1 kwietnia przewodnicząca Rady Rodziców wręczyła naszym uczniom słodkie upomniki i dyplomy uzanania za zdobycie wyróżnień i za udział w konkursie, zorganizowanym wspólnie ze Stowarzyszeniem "Zakrzewo dla dzieci". W ramach zadania konkursowego było ubarwienie przestrzennych jajek, które staną się ozdobą naszej wsi w czasie wielkanocnym.

          • Turniej Piłki Ręcznej Chłopców

          • Nasi młodzi szczypiorniści tuż za podium.

            10 lutego w hali Złotowianka odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców klas 7-8. Nasza drużyna w fazie grupowej trafiła na szkoły SP1 Złotów (porażka 1 bramką) i SP Kleszczyna (zwycięstwo 4-1). Dało nam to ostatecznie drugie miejsce w grupie i awans do półfinału. Tam czekała na nas szkoła ze Świętej. Po bardzo dobrej, zaciętej grze w regulaminowym czasie oraz dogrywce wynik był remisowy i o awansie do finału zadecydowały rzuty karne. W nich minimalnie lepsi byli nasi przeciwnicy i to oni zagrali w finale, a nam przyszło się zmierzyć z SP 3 ze Złotowa o brąz. Mimo dzielnej postawy, porażka 4-5 dała nam 4 miejsce.

            Klasyfikacja końcowa:

            SP 1 Złotów

            SP Święta

            SP 3 Złotów

            4 PSP Zakrzewo

            5 SP Lipka

            6 SP Kleszczyna

            Skład drużyny:

            - Ksawier Czarnotta

            - Mikołaj Skoczylas

            - Jędrzej Szmyt

            - Franciszek Barabasz

            - Dawid Barabasz

            - Denis Judziński

            - Jędrzej Radke

            - Adam Piszczek

            - Antoni Otręba

            Trenerem drużyny był Damian Sudoł.

          • Bal karanwałowy klas I -III

          • 2 lutego nasi najmłodsi uczniowie bawili się  w bajkowym klimacie w czasie  zabawy karnawałowej. Podczas wszystkich przerw odbywały sie tańce grupowe i indywidualne, zabawa była świetna.

          • Powitanie wiosny

          • 23 marca uczniowie naszej szkoły poprzez spalenie Marzann przygotowanych przez uczniów klas szóstych symbolicznie pożegnali zimę. Cała społecznośc szkolna spotkała się na placu przy szkole, gdzie przy zabawach i grach rodośnie przywitała nadczodzacą, długo wyczekiwaną wiosnę.

          • Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt

          • Choć 3 lutego w turnieju piłki ręcznej zwyciężyli przeciwnicy, nasze dziewczyny walczyły do końca.

            Jesteśmy z Was dumni – ducha sportu i woli walki Wam nie zabrakło.

            Przegrać mecz można, ducha sportu nigdy.

            Klasyfikacja końcowa:

            SP 1 Złotów

            SP Lipka

            SP Kleszczyna

            4 SP 3 Złotów

            5 PSP Zakrzewo

            Skład drużyny:

            - Nelly Borowicz

            - Zuzanna Paduch

            - Maria Bielecka

            - Lena Tatera

            - Judyta Turulczyk

            - Roksana Gabriel

            - Tatiana Maciejowska

            - Julia Wojciechowska

            Trenerem drużyny była Beata Westphal.

            Fot. SP 1 Złotów

          • Nasza szkoła- nasz samorząd

          • 30 stycznia 2026 r. w Lipce odbyło się spotkanie uczniów i opiekunów Samorządów Uczniowskich Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. dra Bolesława Domańskiego w Zakrzewie i Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipce z wizytatorami Kuratorium Oświaty w Poznaniu st. wiz. Urszulą Jiers i st. wiz. Ewa Kargol-Stybaniewicz.  Nasza reprezentacja z opiekunem p. Beatą Slotałą, zaprezentowała swoje inicjatywy i działania. Rozmawiano o działalności charytatywnej, zapisach statutowych dotyczących oceniania oraz o roli samorządności w codziennym życiu szkoły.

            (żródło zdjęcia: KO Poznań)

          • Dzień Kolorowej Skarpetki

          • 20 marca, w związku z przypadającym następnego dnia Świętem Kolorowej Skarpetki, klasy Ia i IVa pod opieką wychowawców M. Stofrowskiej i D. Kapera, przygotowały apel, w czasie którego przedstawiły nam zalety różnorodności. Pod hasłem: "Każdy inny, każdy wyjątkowy" zaprezentowano najwazniejszą zasadę tolerancji - nikt nie jest lepszy, ani gorszy; każdy z nas zasługuje na szacunek i równe traktowanie. Mamy nadzieję, że te twierdzenia staną się czymś zupełnie naturalnym w naszym codziennym życiu.

          • Wynik konkursu EVEREST

          • W Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego EVEREST naszą szkołę reprezentowały 54 osoby spośród 6494 uczestników z całej Polski. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły!

            Laureatkami konkursu zostały Nadzieja i Weronika.

          • Konkursy proekologiczne rozstrzygnięte

          • 29 stycznia nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursów, zorganizowanych we współpracy z Kołem Łowieckim "Bory Kujańskie". Odbyły się dwa konkursy - fotograficzny i konkurs na najpiękniej pomalowaną budkę lęgową. Nagrody były przyznawane w trzech kategoriach wiekowych: kl. I- III, kl. IV - VI i kl. VII- VIII.

            Wyniki konkursu fotograficznego:

            kategoria I-III

            1. Cyryl Witkowski,

            2. Adam Płaczek,

            3. Zofia Sieg,

            kategoria IV-VI

            1. Aurelia Szczodra,

            2. Franciszek Adler,

            wyróżnienie: Oskar Madej

            kategoria VII-VIII

            1.Kornelia Błaszkiewicz,

            2. Nelly Borowicz,

            3. Nicola Adler.

            Wyniki konkursu na budki lęgowe:

            kategoria I-III

            Grand Prix: Hubert Mechelewski,

            1. Piotr Grochowski,

            2. Olimpia Skrentna,

            3. Antoni Wylegała,

            wyróżnienie: Aleksander Piątek,

            kategoria IV-VI

            1. Martyna Wiśniewska,

            2. Weronika Bermes,

            3. Natalia Murach,

            kategoria VII-VIII

            1. Wiktoria Jasiek,

            2. Noemi Jęsiek.

            Wszystkie nagrody wręczono zgodnie z rytuałem łowieckim, przy odpowiednich dźwiękach rogów.

             

          • Stowarzyszenie "Zakrzewo dla dzieci" już działa

          • Rodzice naszych uczniów założyli Stowarzyszenie, którego celem jest wspieranie wszechstronnego rozwoju ich pociech. Aby sfinasnsować organizację wydarzeń sportowych, kulturalnych czy artystycznych będą pozyskiwać środki z róznych źródeł - ale każdy z nas może wsprzeć tę działalność - wystarczy przekazać swoje 1,5 % podatku. 

          • Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

          • 29 stycznia w naszej szkole odbył się doroczny Przegląd Kolęd i Pastorałek, przygotowany przez p. B. Cieślik, M. Jaros i A. Brzezinską. Na zakończenie okresu świątecznego, przy akompaniamencie naszych uzdolnionych uczniów - instrumentalistów, wspólnie odśpiewaliśmy najpiękniejsze, najbardziej lubiane pieśni, związane z Bożym Narodzeniem.

          • Nowe domki dla ptaków

          • 4 marca uczniowie klas ósmych, pod opieką p. Olgi Bermes i p. Piotra Buławy, zawiesili budki lęgowe, których ozdobienie i konserwacja to dzieło naszych wychowanków. W ten symboliczny sposób zakończył się cykl działań podjętych przez naszą szkołę we współpracy z Kołem Łowieckim "Bory Kujańskie" - najpierw uczniowie wzięli udział w konkursie na najpiękniej pomalowane budki lęgowe (przygotowane  i dostarczone przez Koło Łowieckie), później je zakonserwowali, a ostatecznie zawisły one w zakrzewskich lasach. W ten sposób nasi uczniowie nie tylko zadbali o bezpieczny i pomyślny sezon lęgowy ptaków, ale również poznali tajniki i rytuały związane z zawodem leśnika.

            (źródło zdjęć: zlotowskie.pl)

          • 34 Finał WOŚP w naszej szkole

          • W 34 Finale WOŚP sztab działający przy naszej szkole zebrał 32.311,43 zł. Dziękujemy tym, którzy się do tego przyczynili: wolontariuszom, darczyńcom, sponsorom, Zespolowi Szkolno-Przedszkolnemu w Starej Wiśniewce, OSP Zakrzewo oraz wszystkim, którzy nas tego dnia odwiedzili.

          • Ferie przed nami - bezpieczny odpoczynek

          • 13 lutego naszą szkołę odwiedziła dzielnicowa A. Olczak, aby powtórzyć podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku zimą. Zwróciła szczególną uwagę  na zabawy na śniegu, na sankach i  na lodzie. Przypomniała również zasady udzielania pierwszej pomocy i sytuacje, w których należy powiadomić służby za pomocą numeru alarmowego 112.

    • Kontakty

      • Publiczna Szkoła Podstawowa w Zakrzewie im. ks dra Bolesława Domańskiego
      • (+67) 26-67-129
      • ul. Marii Magdaleny Gąszczak 29
        77-424 Zakrzewo


        77-424 Zakrzewo
        Poland