W 87 rocznicę śmierci naszego Patrona ks. dra Bolesława Domańskiego obchodziliśmy święto całej naszej społeczności. Wraz z nami świętowali: Wójt Gminy Zakrzewo pan Marek Buława, ks. proboszcz Andrzej Choroba, przedstawiciele emerytowanych pracowników i Rady Rodziców. Uczniowie klas I b i II wraz wychowawczyniami p. Gabrielą Tessmer i p. Małgorzatą Paduch zaprosili nas do świata, w którym historia łączy się z teraźniejszością. Gościliśmy w szkole z czasów naszego Patrona, w czasie organizacji Kongresu Związku Polaków w Niemczech, aby przenieść się do wspólczesnej szkoły, w której uchwalone w 1938 roku Prawdy Polaków wciąż są żywe i aktualne. Te podniosłe i wazne trści zostały uzupełnione pięknymi wystepami artystycznymi: tańcem z parasolkami i utworem wykonnym na bum bum rurkach.
Aktualności
Nasze święto szkoły
- 14
Spotkanie nt. zapobiegania pożarom
15 kwietnia w naszej szkole gościliśmy Panią Dzielnicową wraz z przedstawicielem Nadleśnictwa Lipka, którzy przypomnieli naszym uczniom najważniejsze informacje na temat właściwego zachowania w lesie i innych przestrzeniach, w których łatwo może dojść do zaprószenia ognia i w konsekwencji do pożaru. Przypomnieli także, jak należy się zachować w sytuacji, kiedy jesteśmy świadkiem takiego zdarzenia.
Konkurs "Rodło królewskie mamy"
15 kwietnia 18 uczniów z klas VII i VIII wzięło udział w konkursie ph. "Rodło królewskie mamy", zorganizowanym przez Dom Polski- Centrum Idei Rodła w Zakrzewie. Zmagania były bardzo emocjonujące i w ostaecznej klasyfikacji nasi uczniowie w każdej kategorii wiekowej zajeli 3 miejsce: Nadia Kotowicz wśród uczniów klas siódmych i Antoni Otręba wśród ósmoklasistów. Wyóznienie zdobyła też Magdalena Stefaniak.
Tego samego dnia w w Kleszczynie dwie uczennice Martyna Wisniewska i Maria Błaszczyk również reprezentowały naszą szkołę w 8. edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego o Tematyce Kresowej. Niestety, nie udało nam się w tym roku zdobyć miejsc na podium.
Serdecznie wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy nagrodzonym.
"Sąd na hejtem" - działania profilaktyczne
10 kwietnia uczniowie klas szóstych wzięli udział w spektaklu edukacyjnym „Sąd nad hejtem”, połączonym z konferencją z udziałem przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Złotowie oraz Sądu Rejonowego w Złotowie. W trakcie tego wydarzenia temat hejtu i jego konsekwencji wybrzmiał niezwykle mocno, a spektakl przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Radawnicy zrobił ogromne wrażenie i skłonił do refleksji nad wagą słów, także tych wypowiadanych w internecie.
(źródło zdjęć i informacji: Fundacja "Bezpieczny Powiat" w Złotowie)
1
Etap gminny OTWP rozstrzygnięty
10 kwietnia w Urzędzie Gminy w Zakrzewie odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu wiedzy, który sprawdzał znajomość zagadnień z zakresu ochrony przeciwpożarowej. W tych bardzo wymagających i trudnych zmaganiach nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca: w kategorii klas I - IV 2 lokata dla Sebastiana Klimka, w kategorii klas V-VIII zwycięzcą okazał się Tomasz Szopieraj, który będzie nas reprezentował w powiatowym etapie. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom wiedzy i zaangażowania.
(żródło zdjęć i informacji: Gmina Zakrzewo)
Wielkanocny konkurs rozstrzygnięty
1 kwietnia przewodnicząca Rady Rodziców wręczyła naszym uczniom słodkie upomniki i dyplomy uzanania za zdobycie wyróżnień i za udział w konkursie, zorganizowanym wspólnie ze Stowarzyszeniem "Zakrzewo dla dzieci". W ramach zadania konkursowego było ubarwienie przestrzennych jajek, które staną się ozdobą naszej wsi w czasie wielkanocnym.
Turniej Piłki Ręcznej Chłopców
Nasi młodzi szczypiorniści tuż za podium.
10 lutego w hali Złotowianka odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców klas 7-8. Nasza drużyna w fazie grupowej trafiła na szkoły SP1 Złotów (porażka 1 bramką) i SP Kleszczyna (zwycięstwo 4-1). Dało nam to ostatecznie drugie miejsce w grupie i awans do półfinału. Tam czekała na nas szkoła ze Świętej. Po bardzo dobrej, zaciętej grze w regulaminowym czasie oraz dogrywce wynik był remisowy i o awansie do finału zadecydowały rzuty karne. W nich minimalnie lepsi byli nasi przeciwnicy i to oni zagrali w finale, a nam przyszło się zmierzyć z SP 3 ze Złotowa o brąz. Mimo dzielnej postawy, porażka 4-5 dała nam 4 miejsce.
Klasyfikacja końcowa:
SP 1 Złotów
SP Święta
SP 3 Złotów
4 PSP Zakrzewo
5 SP Lipka
6 SP Kleszczyna
Skład drużyny:
- Ksawier Czarnotta
- Mikołaj Skoczylas
- Jędrzej Szmyt
- Franciszek Barabasz
- Dawid Barabasz
- Denis Judziński
- Jędrzej Radke
- Adam Piszczek
- Antoni Otręba
Trenerem drużyny był Damian Sudoł.
Bal karanwałowy klas I -III
2 lutego nasi najmłodsi uczniowie bawili się w bajkowym klimacie w czasie zabawy karnawałowej. Podczas wszystkich przerw odbywały sie tańce grupowe i indywidualne, zabawa była świetna.
12
Powitanie wiosny
23 marca uczniowie naszej szkoły poprzez spalenie Marzann przygotowanych przez uczniów klas szóstych symbolicznie pożegnali zimę. Cała społecznośc szkolna spotkała się na placu przy szkole, gdzie przy zabawach i grach rodośnie przywitała nadczodzacą, długo wyczekiwaną wiosnę.
6
Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt
Choć 3 lutego w turnieju piłki ręcznej zwyciężyli przeciwnicy, nasze dziewczyny walczyły do końca.
Jesteśmy z Was dumni – ducha sportu i woli walki Wam nie zabrakło.
Przegrać mecz można, ducha sportu nigdy.
Klasyfikacja końcowa:
SP 1 Złotów
SP Lipka
SP Kleszczyna
4 SP 3 Złotów
5 PSP Zakrzewo
Skład drużyny:
- Nelly Borowicz
- Zuzanna Paduch
- Maria Bielecka
- Lena Tatera
- Judyta Turulczyk
- Roksana Gabriel
- Tatiana Maciejowska
- Julia Wojciechowska
Trenerem drużyny była Beata Westphal.
Fot. SP 1 Złotów
Nasza szkoła- nasz samorząd
30 stycznia 2026 r. w Lipce odbyło się spotkanie uczniów i opiekunów Samorządów Uczniowskich Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. dra Bolesława Domańskiego w Zakrzewie i Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipce z wizytatorami Kuratorium Oświaty w Poznaniu st. wiz. Urszulą Jiers i st. wiz. Ewa Kargol-Stybaniewicz. Nasza reprezentacja z opiekunem p. Beatą Slotałą, zaprezentowała swoje inicjatywy i działania. Rozmawiano o działalności charytatywnej, zapisach statutowych dotyczących oceniania oraz o roli samorządności w codziennym życiu szkoły.
(żródło zdjęcia: KO Poznań)
Dzień Kolorowej Skarpetki
20 marca, w związku z przypadającym następnego dnia Świętem Kolorowej Skarpetki, klasy Ia i IVa pod opieką wychowawców M. Stofrowskiej i D. Kapera, przygotowały apel, w czasie którego przedstawiły nam zalety różnorodności. Pod hasłem: "Każdy inny, każdy wyjątkowy" zaprezentowano najwazniejszą zasadę tolerancji - nikt nie jest lepszy, ani gorszy; każdy z nas zasługuje na szacunek i równe traktowanie. Mamy nadzieję, że te twierdzenia staną się czymś zupełnie naturalnym w naszym codziennym życiu.
5
Wynik konkursu EVEREST
W Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego EVEREST naszą szkołę reprezentowały 54 osoby spośród 6494 uczestników z całej Polski. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły!
Laureatkami konkursu zostały Nadzieja i Weronika.
Konkursy proekologiczne rozstrzygnięte
29 stycznia nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursów, zorganizowanych we współpracy z Kołem Łowieckim "Bory Kujańskie". Odbyły się dwa konkursy - fotograficzny i konkurs na najpiękniej pomalowaną budkę lęgową. Nagrody były przyznawane w trzech kategoriach wiekowych: kl. I- III, kl. IV - VI i kl. VII- VIII.
Wyniki konkursu fotograficznego:
kategoria I-III
1. Cyryl Witkowski,
2. Adam Płaczek,
3. Zofia Sieg,
kategoria IV-VI
1. Aurelia Szczodra,
2. Franciszek Adler,
wyróżnienie: Oskar Madej
kategoria VII-VIII
1.Kornelia Błaszkiewicz,
2. Nelly Borowicz,
3. Nicola Adler.
Wyniki konkursu na budki lęgowe:
kategoria I-III
Grand Prix: Hubert Mechelewski,
1. Piotr Grochowski,
2. Olimpia Skrentna,
3. Antoni Wylegała,
wyróżnienie: Aleksander Piątek,
kategoria IV-VI
1. Martyna Wiśniewska,
2. Weronika Bermes,
3. Natalia Murach,
kategoria VII-VIII
1. Wiktoria Jasiek,
2. Noemi Jęsiek.
Wszystkie nagrody wręczono zgodnie z rytuałem łowieckim, przy odpowiednich dźwiękach rogów.
12
Miedzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"
19 marca nasi uczniowie z klas 2-8 wzięli udział w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny". Trzymamy kciuki za sukces naszych młodych matematyków.
Stowarzyszenie "Zakrzewo dla dzieci" już działa
Rodzice naszych uczniów założyli Stowarzyszenie, którego celem jest wspieranie wszechstronnego rozwoju ich pociech. Aby sfinasnsować organizację wydarzeń sportowych, kulturalnych czy artystycznych będą pozyskiwać środki z róznych źródeł - ale każdy z nas może wsprzeć tę działalność - wystarczy przekazać swoje 1,5 % podatku.
Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek
29 stycznia w naszej szkole odbył się doroczny Przegląd Kolęd i Pastorałek, przygotowany przez p. B. Cieślik, M. Jaros i A. Brzezinską. Na zakończenie okresu świątecznego, przy akompaniamencie naszych uzdolnionych uczniów - instrumentalistów, wspólnie odśpiewaliśmy najpiękniejsze, najbardziej lubiane pieśni, związane z Bożym Narodzeniem.
13
Nowe domki dla ptaków
4 marca uczniowie klas ósmych, pod opieką p. Olgi Bermes i p. Piotra Buławy, zawiesili budki lęgowe, których ozdobienie i konserwacja to dzieło naszych wychowanków. W ten symboliczny sposób zakończył się cykl działań podjętych przez naszą szkołę we współpracy z Kołem Łowieckim "Bory Kujańskie" - najpierw uczniowie wzięli udział w konkursie na najpiękniej pomalowane budki lęgowe (przygotowane i dostarczone przez Koło Łowieckie), później je zakonserwowali, a ostatecznie zawisły one w zakrzewskich lasach. W ten sposób nasi uczniowie nie tylko zadbali o bezpieczny i pomyślny sezon lęgowy ptaków, ale również poznali tajniki i rytuały związane z zawodem leśnika.
(źródło zdjęć: zlotowskie.pl)
34 Finał WOŚP w naszej szkole
W 34 Finale WOŚP sztab działający przy naszej szkole zebrał 32.311,43 zł. Dziękujemy tym, którzy się do tego przyczynili: wolontariuszom, darczyńcom, sponsorom, Zespolowi Szkolno-Przedszkolnemu w Starej Wiśniewce, OSP Zakrzewo oraz wszystkim, którzy nas tego dnia odwiedzili.
1
Ferie przed nami - bezpieczny odpoczynek
13 lutego naszą szkołę odwiedziła dzielnicowa A. Olczak, aby powtórzyć podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku zimą. Zwróciła szczególną uwagę na zabawy na śniegu, na sankach i na lodzie. Przypomniała również zasady udzielania pierwszej pomocy i sytuacje, w których należy powiadomić służby za pomocą numeru alarmowego 112.
Archiwum Aktualności