We wtorek, 19 maja do naszej szkoły zawitały przedszkolaki, które już od września będą się uczyć w naszych klasach pierwszych. Takich ważnych gości przywitała pani dyrektor, a następnie spotkali się ze starszymi kolegami i koleżankami, którzy przygotowali dla nich występy artystyczne: taniec z hula hop, utwór na bum bum rukach, recytacje i przezentację zespołu gitarowego "Bolą nas palce". Ta wizyta była także okazją do poznania nauczycieli i sal lekcyjnych, które od kolejnego roku szkolnego staną się ich codziennością. Mamy nadzieję, że tak , jak my nie możecie się już doczekać, aby rozpocząć wspólna przygode z nauką w naszej szkole.
Aktualności
Drzwi otwarte do naszych przyszłych uczniów
- 12
Zajecia zawodoznawcze
19 maja ramach zajęć z doradztwa zawodowego, w swoim studio gościły uczennice klas siódmych Pani Kalina Brose KALINA NAIL'S oraz Pani Anna Czerwińska LaOLI. Wzięłyśmy udział w warsztatach stylizacji paznokci oraz rzęs. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i podzielenie się z nami tajnikami tych, jakże trudnych zawodów oraz za zainspirowanie dziewcząt do pracy w branży BEAUTY.
1
Finał Czwartków Lekkoatletycznych
19 maja odbył się finał Czwartków Lekkoatletycznych. Na podium znaleźli się najlepsi zawodnicy, którzy osiągnęli świetne wyniki i pokazali ogromne zaangażowanie oraz sportowego ducha walki. Wieklie gratulacje dla wszystkich uczestników wiosennej edycji Czwartków Lekoatletycznych.
Aleksander Radke - I miejsce w biegu na 60 m
Aleksander Radke- I miejsce w skoku w dal .
Ksawery Czarnotta - II miejsce w biegu na 60 m
Jagna Galimska II miejsce w biegu na 300 m
Amelia Manikowska III miejsce w biegu na 300 m
Apel z okazji Świąt Majowych
30 kwietnia odbył się apel przygotowany przez klasy II b i VI b wraz z wychowawczyniami J. Bednarz i E. Kuczyńską. W jego trakcie została przyblizona tematyka i historia uchwalenia świąt obchodzonych w pierwszych dniach maja - Święta Pracy, Święta Flagi i Święta Konstytucji. Nie zabrakło rówenież pieśni patriotycznych i elementów tańca z wykorzystaniem barw narodowych.
Tego dnia zostały tez wręczne nagrody w konkursie plastycznym nt. uzależnień, zorganizowanym dla uczniów klas I-III przez GKRPA w Zakrzewie
11
Obchody Dnia Ziemi
Projekt ,, Moja Ziemia - moja moc'' realizowany w ramach obchodów Dnia Ziemi przygotowali uczniowie klasy Va i VIIa. "Co by było, gdyby na Ziemi zabrakło... " z tym zagadnieniem mierzyli się piąto- i siódmoklasiści przygotowując plansze poglądowe, dzięki którym cała społeczność szkolna, w ramach obchodów święta Ziemi przystąpiła do stworzenia przyrodniczej mapy świata. Uczniom pomogli w tym zadaniu leśnicy Nadleśnictwa Lipka. Oprócz tropienia wiedzy, rozwiązywania krzyżówek, można było posłuchać o tajemnicach pradawnego lasu i przenieść się do krainy skutej lodem. O tym, że praca zespołowa, kreatywność i duża wiedza popłaca przekonali się zwycięzcy projektu - klasa Ib i Vb. Przed nimi wycieczki i zajęcia w terenie. Gratulacje.
9
Archiwum Aktualności