22 czerwca 2022 r. po południu odbyło się tradycyjne pożegnanie uczniów klas ósmych ze szkołą. Uroczystość rozpoczęła się od wyróżnienia uczniów, którzy ukończyli szkołę z najwyższymi wynikami edukacyjnymi. Gratulacje otrzymali także ich rodzice. „Prawie” absolwenci otrzymali podziękowania za swoje zaangażowanie w życie szkoły: pracę w Samorządzie Uczniowskim, wolontariat Szlachetnej Paczki i WOŚP, reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych, pracę w gazetce szkolnej i wszystkich innych aktywnościach. Szczególne słowa wdzięczności były skierowane do rodziców, którzy swoim wsparciem, bezinteresowną pomocą, pracą, pomagali realizować w naszej szkole wiele imprez i projektów. Uczniowie ósmych klas przygotowali też krótki program artystyczny, po raz ostatni prezentując swoje talenty i pasje.
Po części oficjalnej na wszystkich czekał poczęstunek i zabawa przy muzyce.